ما استواریم -با شهادت . جانم فدای امام نقی علیه السلام.
شهدا سیاسی فرهنگی
قالب وبلاگ

 

 

 

امام خمینی (رحمه الله علیه):

من یک موعظه می کنم وآن اینکه برای رضای خدا قیام کنید.

متن کامل در ادامه


بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی : قُل انَّما اَعِظُکُم بِواحده اَن تَقوموا للّه مثنی و فُرادی.۱

خدای تعالی در این کلام شریف ، از سر منزل تاریک طبیعت تا منتهای سیر انسانیت را بیان کرده ، و بهترین موعظه هایی است که خدای عالم از میانۀ تمام مواعظ انتخاب فرموده و این یک کلمه را پیشنهاد بشر فرموده . این کلمه تنها راه اصلاح دو جهان است . قیام برای خداست که ابراهیم خلیل الرحمان را به منزل خلّت رسانده و از جلوه های گوناگون عالم طبیعت رهانده .

خلیل آسا در ِ علم الیقین زن

ندای « لا اُحِبُ الآفلین »۲ زن

قیام لله است که موسی کلیم را با یک عصا به فرعونیان چیره کرد و تمام تخت و تاج آنها را به باد فنا داد و نیز او را به میقات محبوب رساند و به مقام صَعق۳ و صَحو۴ کشاند . قیام برای خداست که خاتم النبیین – صلی الله علیه و آله – را یکتنه بر تمام عادات و عقاید جاهلیت غلبه داد و بتها را از خانه خدا برانداخت و به جای آن توحید و تقوا را گذاشت و نیز آن ذات مقدس را به مقام قاب قوسین او ادنی ۵ رساند .

خودخواهی و ترک قیام برای خدا ما را به این روزگار سیاه رسانده و همۀ جهانیان را بر ما چیره کرده و کشورهای اسلامی را زیر نفوذ دیگران در آورده . قیام برای منافع شخصی است که روح وحدت و برادری را در ملت اسلامی خفه کرده . قیام برای نفس است که بیش از ده میلیون شیعه را به طوری از هم متفرق و جدا کرده که طعمۀ مشتی شهوت پرست ِ پشت میز نشین شدند . قیام برای شخص است که یک نفر مازندرانی بیسواد ۶را بر یک گروه چندین میلیونی چیره می کند که حرث و نسل آنها را دستخوش شهوات خود کند . قیام برای نفع شخصی است که الآن هم چند نفر کودک خیابانگرد را در تمام کشور بر اموال و نفوس و اعراض مسلمانان حکومت داده . قیام برای خود است که موقوفات مدارس و محافل دینی را به رایگان تسلیم مشتی هرزه گرد بیشرف کرده و نَفَس از هیچ کس در نمی آید . قیام برای نفس است که چادر عفت را از سر زنهای عفیف مسلمان برداشت و الآن هم این امر ِ خلاف ِ دین و قانون در مملکت جاری است و کسی بر علیه آن سخنی نمی گوید . قیام برای نفعهای شخصی است که روزنامه ها که کالای پخش فساد است ، امروز هم همان نقشه ها را که از مغز خشک رضاخان ِ بیشرف تراوش کرده ، تعقیب می کنند و در میان توده پخش می کنند . قیام برای خود است که مجال به بعضی از این وکلای قاچاق داده که در پارلمان بر علیه دین و روحانیت هرچه می خواهد بگوید و کسی نفس نکشد .

هان ای روحانیین اسلامی ! ای علمای ربانی ! ای دانشمندان دیندار ! ای گویندگان آیین دوست ! ای دینداران خداخواه ! ای خداخواهان حق پرست ! ای حق پرستان شرافتمند ! ای شرافتمندان وطنخواه ! ای وطنخواهان با ناموس ! موعظت ِ خدای جهان را بخوانید و یگانه راه اصلاحی راکه پیشنهاد فرموده بپذیرید و ترک نفعهای شخصی کرده تا به همۀ سعادتهای دو جهان نایل شوید و با زندگانی شرافتمندانه دو عالم دست در آغوش شوید .

انَّ لِلّه فی ایّام دهرِکُم نفحاتٌ الا فَتُعَرِضوا لها ۷

امروز روزی است که نسیم روحانی الهی وزیدن گرفته و برای قیام اصلاحی بهترین روز است ، اگر مجال را از دست بدهید و قیام برای خدا نکنید و مراسم دینی را عودت ندهید ، فرداست که مشتی هرزه گرد ِ شهوتران بر شما چیره شوند و تمام آیین و شرف شما را دستخوش اغراض باطلۀ خود کنند. امروز شماها در پیشگاه خدای عالم چه عذری دارید ؟ همه دیدید کتابهای یک نفر تبریزی ِ بی سر و پا ۸را که تمام آیین شماها را دستخوش ناسزا کرد و در مرکز تشیع به امام صادق و امام غایب – روحی له الفداء – آنهمه جسارتها کرد و هیچ کلمه از شماها صادر نشد . امروز چه عذری در محکمۀ خدا دارید ؟ این چه ضعف و بیچارگی است که شماها را فرا گرفته ؟ ای آقای محترم که این صفحات را جمع آوری نمودید و به نظر علمای بلاد و گویندگان رساندید ! خوب است یک کتابی هم فراهم آورید که جمع تفرقۀ آنان را کند و همۀ آنان را در مقاصد اسلامی همراه کرده از همه امضا می گرفتید که اگر در یک گوشۀ مملکت به دین جسارتی می شد ، همه یکدل و جهت از تمام کشور قیام می کردند . خوب است دینداری را دست کم از بهاییان یاد بگیرید که اگر یک نفر آنها در یک دیه۹ زندگی کند ، از مراکز حساس آنها با او رابطه دارند و اگر جزئی تعدی به او شود برای او قیام کنند . شماها که به حق مشروع خود قیام نکردید ، خیره سران ِ بی دین از جای برخاستند و در هر گوشه زمزمۀ بی دینی را آغاز کردند و به همین زودی بر شما تفرقه زده ها چنان چیره شوند که از زمان رضاخان روزگارتان سخت تر شود .

وَ مَن یَخرُج مِن بَیتِه مُهاجراً الی الله وَ رَسوله ثُمَّ یُدرکهُ المَوت فَقد وَقَعَ اَجرُهُ عَلَی الله۱۰

۱۱ شهر جمادی الاولی ۱۳۶۳

سید روح الله خمینی

[ یکشنبه ۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٥:٢٤ ‎ب.ظ ] [ خادم الشهدا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است. « شهید سید مرتضی آوینی »
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی