ما استواریم -با شهادت . جانم فدای امام نقی علیه السلام.
شهدا سیاسی فرهنگی
قالب وبلاگ

به نقل از روزنامه هاآرتص ، فعالان فلسطینی از برگزاری تظاهرات گسترده جهانی در 30 ماه مارس خبر دادند و هدف از برگزاری این تظاهرات را معطوف ساختن توجه جامعه جهانی به جنایات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس و کرانه باختری عنوان کردند.

مقامات اسرائیل این تظاهرات پیش رو را زیر نظر دارند و بیم از آن دارند که این تظاهرات رویدادی فراتر از تظاهرات پیشین باشد.

این تظاهرات توسط شماری از گروههای حامی فلسطینیان تحت عنوان "تظاهرات جهانی ماه مارس در بیت المقدس" سازماندهی شده است.

این فعالان حقوق بشری در نظر دارند تا در 30 مارس تظاهراتی را با حضور ده ها هزار فلسطینی و حامیان فلسطینیان در شهرهای کرانه باختری، نوارغزه، اردوگاه پناهگاهان در سوریه، لبنان و اردن برگزار کنند.

این سومین تظاهرات در کمتر از یکسال است که توسط گروه های حامی فلسطینیان سازماندهی شده و تلاش کرده اند تا ده هزار تن را برای برگزاری تجمعات دراعتراض به جنایت های اسرائیل در کرانه باختری و مرزهای اسرائیل گردهم بیاورند.

در ماه می گذشته تلاش هایی برای به راه انداختن "انتفاضه سوم" در روز موسوم به "روز نکبت" انجام شد . در ماه سپتامبر نیز همزمان با ارائه دادخواست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین  به سازمان ملل گروه های حامی فلسطینیان درصدد برگزاری تظاهرات گسترده جهانی بودند.

در پی نگرانی مقامات اسرائیل از برگزاری اعتراضات ماه مارس، نظامیان اسرائیل برای مقابله با شورشهای احتمالی این اعتراضات در آماده باش کامل هستند و اقدام به راه اندازی واحدهای سیار کرده اند و به دقت  تظاهرات ماه مارس را زیرنظر دارند.

فعالان حامی فلسطینیان با استفاده از شبکه های اجتماعی  در راستای برگزاری اعتراضات ماه مارس تلاش می کنند و مقامات امنیتی اسرائیل شبکه های اجتماعی را به دقت زیر نظر دارند.

بسیاری از کسانی که در شبکه های اجتماعی از انتفاضه سوم حمایت کرده اند غیرفلسطینی هستند.

پیش بینی می شود بزرگترین تظاهرات ضد اسرائیلی که با حمایت گروه های حامی حقوق فلسطینیان برگزار خواهد شد تنها محدود به خاورمیانه نخواهد بود و در مقابل سفارت اسرائیل در لندن نیز برگزار خواهد شد.

از سویی این احتمال می رود تظاهرات ماه مارس تحت الشعاع تحولات منطقه از جمله سوریه وایران واقع شود.[ چهارشنبه ۱٧ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ] [ خادم الشهدا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است. « شهید سید مرتضی آوینی »
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی