ما استواریم -با شهادت . جانم فدای امام نقی علیه السلام.
شهدا سیاسی فرهنگی
قالب وبلاگ

علامۀ مجلسی اول، در شرح من لا یحضر در ذیل این زیارت می‌گوید: «چون به نجف مشرف شدم، برای اینکه لیاقت تشرف حرم علوی را پیدا کنم، تصمیم گرفتم که چند روزی عبادت کنم. روزها در مقام مقائم و شبها در رواق مطهر مشغول بودم. شبی در عالم کاشفه حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف را در حرم پدر بزرگوارش دیدم. فردا به سر من رأی مشرف شدم، و چون وارد حرم شدم، مهدی روحی فداه آن پارۀ ماه آنجا بود. ایستادم و از دور به طور مداحی و در حالی که با انگشت اشاره به او می‌کردم، زیارت جامعه را خواندم. فرمودند: بیا جلو! ابهت و عظمت او مانع می‌شد تا بالاخره جلو رفتم. به من تلطف کرد و فرمود: نعم الزیاره هذه، یعنی: خوب زیارتی است این زیارت.

گفتم: از جدتان می‌باشد؟ و اشاره به قبر مطهر امام هادی (ع) کردم. فرمودند: «بلی از جدم صادر شده است.» از این جهت، علامه مجلسی دوم دربارۀ این زیارت می‌فرماید: «صحیحترین زیارات از نظر متن و سند، زیارت جامعۀ کبیره است».

[ دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ خادم الشهدا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است. « شهید سید مرتضی آوینی »
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی