آن روزی که خدا؛ خانه اش نبود!

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وقتی بغضی در گلو داری ,خیلی سخت است در کوچه و بازار قدم بزنی چرا که میترسی دوست و یا آشنایی تو را ببیند و با یک احوال پرسی ساده متوجه شدت اندوه و بغض فروخفته در گلویت شود و ناخوداگاه اشک از چشمانت جاری شود!

 

حال و روز سید احمد قصه ما هم همین بود! بهمین سبب از مسجد که بیرون آمد؛ دیگر مسیر بازار را طی نکرد بلکه از کوچه ی کنار مسجد راه را به سمت کوچه و پسکوچه های کنار بازار منحرف کرد  تا اندوه و غمش را هیچ دوست و آشنایی داخل بازار نبیند!

سید احمد در کوچه های خلوت کنار بازار راه میرفت و همینطور یک ریز فکر میکرد و با خودش حرف میزد!

 

هنوز اندوهگین حرفهای امام جماعت مسجد بازار بود که آب پاکی را بر روی دستش ریخته بود  و گفته بود:

 

«سید جان! نیتت پاک است و پول لازم داری تا مسجد روستایتان را بسازی و آنجا را رونق دهی! اما بدجایی آمده ای!!

بجای آنکه به کنار صید بروی؛ به کنار صیاد آمده ای!....

باور کن که من هم مثل خودت برای همین مسجد بازار هم به پول محتاجم و نمی توانم هیچ کمکی به تو بکنم!...»

 

سید احمد نه اینکه از حرفهای روحانی مسجد رنجیده شده باشد نه! از صاحبخانه مسجد رنجیده شده بود!!

بیشتر دلش میسوخت که به پیش هیچ کس و ناکسی سر خم نکرده بود تا پول خیری برای مسجد روستا بگیرد و تنها به خانه خدا پناه برده بود؛ اما گویی امام جماعت مسجد بازار از طرف خدا(!!) آب پاکی را روی دستش ریخته بود که:

اگه کف دستم مو داره؛ تو بکن!!

 

سید احمد کنار کوچه و پسکوچه های خلوت راه میرفت و با خدا درد دل میکرد و میگفت:

 

«آی خدا! اگه تو سید احمد بودی و من جای تو بودم(!!) مطمئن باش دست خالی از خانه ام بیرونت نمیکردم!

ای خدا! اگه تو سید احمد بودی  ومن جای تو بودم(!!) مطمئن باش تقاضای مهمانی را که با یک دل امید در خانه ام را زده؛ نا امید نمیکرم!....»

 

سید احمد دل پر دردی از خدا و خانه اش داشت که توی کوچه و پسکوچه های کنار بازار با خودش میگفت و میرفت!

 

اما انگار اینبار خدا در کوچه ها بود !

در یکی از کوچه های خلوت؛ آشنایی سید احمد را شناخت و با اصرار او را برای ناهار به منزلش برد  و وقتی علت ناراحتی اش را پرسید و فهمید لنگ پول برای مسجد روستاست؛ فورا چکی کشید و کل مبلغی را که سید احمد نیاز داشت به او داد! به همین سادگی!

 

---------

 

واقعا درست گفته اند که:


شاید خدا در خانه اش-مسجد- نباشد!

شاید خدا در آنجا که ما با نام کعبه میشناسیم نباشد!

اما حتما و حتما خدای مهربان را میتوان در قلبهای شکسته یافت!!

 ولی چرا؟؟؟

 به قول دوستمون ازاد خدا همه جا هست مشکل از ماست که وقتی دلمون

 میشکنه و از همه ناامید میشیم  یاد خدا میافتیم وخدا هم امکان نداره که

 دستمون رو نگیره.هیهات انت اکرم ......

/ 4 نظر / 4 بازدید
ازاد

سلام. خدا که همیشه همه جا هست . ایراد از ماست که او را جز در میان دل های شکسته کمتر جائی می بینیم. حتی دست رد زدن مسجد بازار هم به نظرم هنوز یادآور حضور خداست. یادش بخیر! من هم یک بار درب خانه ی خدا را زدم برای کار خیری. یادش بخیر آن درب که باز نشد اما برای همان دل گرفته ام که وقتی از مقابل آن درب بسته رد می شدیم، آرام زمزمه کرد خدایا درب خانه ات را زدم؛ چند روز دیگرش برای همان دل، هزاران درب گشوده شد... خیلی با این ماجرا احساس نزدیکی دارم. ممنون. مطلب خوبی بود.

تاچ بندگی

سلام گلم خوبین مطالب خوب شما در قالب ایمیل برام ارسال میشه تو چند تا از وب هام انتشارشون می دم

سلام دوستان محترم و عزیز تعداد رأی‌ها به شکلی تغییر کرده که سهم "persianGulf" به 54درصد نزدیک شده و به این معنی‌ است که گوگل به زودی مجبور خواهد شد اسم "Arabian Gulf" را انتخاب کند. من این ایمیل را برای 20 نفر فرستاده‌ام. اگر هر نفر شما آن را به ده نفر جدید بفرستید ، و این کار ۳ دفعه تکرار بشود ، تعداد رأی‌ها از یک میلیون می‌گذرد. لطف کنید به خاطر خودمان و نسل‌های آینده کوتاهی‌ نکنیم. با سپاس. http://persianorarabiangulf.com/ همچنین به خاطر حذف نام خلیج فارس از نقشه گوگل از شما خواهش میکنیم در حد توانتان از سرویس های جایگزین استفاده کنید.برای مثال به 2 مورد خیلی ساده اما مهم اشاره میکنم: به جای مرورگر گوگل کروم میتوانید از مرورگر بسیار خوب فایر فاکس استفاده نمایید.(http://www.mozilla.org/en-US/) یا به جای جیمیل از سرویس میل مایکروسافت استفاده نمایید.(https://login.live.com/) پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم. لطفا اطلاع رسانی کنید

شاید شب

گاهي گمان نمي كني ولي مي شود، گاهي نمي شود، نمي شود كه نمي شود؛ گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است، گاهي نگفته قرعه به نام تو مي شود؛ گاهي گداي گداي گدايي و بخت نيست، گاهي تمام شهر گداي تو مي شود