مزارِ مالک اشتر در تهران

مشاهده نام درخشانِ این سردارِ دشمن شکنِ حضرت حیدر(صلوات الله علیه) در قلب بزرگ ترین گلزارِ شهدای جهان اسلام بسیار تاثرگذار و تکان دهنده است .
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق ، پرسه زدن های گاه و بی گاه خبرنگار مشرق در بهشت زهرای تهران ، همواره پربرکت و خیر بوده است. گلستانی که در آن سی هزار گلِ سرسبد آفرینش به امانت سپرده شده اند ، باید هم گنجینه ای باشد از لطایف و ظرایف . روحمان با یادشان شاد.
در بهشت زهرای تهران ، تنها یک شهید با نام «مالک اشتر» وجود دارد. شاید بتوان ادعا کرد که در گلزار شهدای سراسر کشور نیز تنها همین شهید عزیز به چنین نام شریف و گرانسنگی مفتخر است. گرچه حضرت «مالک اشتر»(علیه السلام) از جایگاه و شرفی منحصربفرد در میان رجالِ شیعه برخوردار است اما نام گذاری فرزندان به نام ایشان امری بسیار نامتعارف است . اما حالا ، مشاهده ی نام درخشانِ این سردارِ دشمن شکنِ حضرت حیدر(صلوات الله علیه)  در قلب بزرگ ترین گلزارِ شهدای جهان اسلام بسیار تاثرگذار و تکان دهنده است . آفرین به آن پدر و مادری که خلوصِ تشیعِ و محبت خود را این گونه به ساحت مولایشان اظهار کردند و مرحبا بر این فرزندِ شیرپاک خورده که حرمت و عزت این نام را با خون خود به اثبات رساند.
شفاعتش در روز حشر نصیبمان باد


شهید مالک اشتر آذری
متولد 1348
پرگشوده در 1366
منطقه ی عملیاتی «ماووت»
بهشت زهرا(صلوات الله علیها) - قطعه29 - ردیف 150 - شماره16

سَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا
/ 2 نظر / 6 بازدید
یونس الف

سلام بر بی بی دوعالم وبلاگت حال و هوای خوبی به آدم میده نوشته هات حرف ندارن .... می دانید چرا آن ها آوینی و صیاد ما را می کشند و به فرهادی جایزه می دهند تا ما هر کدام یک فرهادی باشیم! ولی ما را با فرهادی اسکارش چه کار؟ ما را با "جدایی نادر از سیمین" چه کار؟ ما فرزندان "روایت فتح" ایم مگر ما اهل جدایی می شویم؟! مگر ما از صیاد و سید مرتضامان جدا می شویم؟! به روزم یا علی

حجاب

دلم شکسته ، دلم را نمی خری آقا!؟ مرا به صحن بهشتت نمی بری آقا!؟ اگر چه غرق گناهم ولی خبر دارم تو آبروی کسی را نمی بری آقا چقدر خوبی و دل رحم و مهربان ، عاشق و در دقایق عمرم شناوری آقا همیشه از حرمت بوی مهر می آید شبیه باغ پر از گل معطری آقا تمام دفتر شعرم فدای چشمانت که از تمام غزلهام بهتری آقا ولی بدون تو این شعر ها چه دلتنگند بدون نام تو اصلا چه دفتری آقا در اوج بی کسی ام در خیال من هستی تویی که یارترین یارو یاوری آقا سلام خسته نباشی همسنگر با افتخار لینک شدید به ماهم یه سری بزن