روایت یکی از همرزمان شهید تهرانی مقدم از زندگی و سلوک وی

همرزم شهید حسن طهرانی مقدم با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: وقتی در عملیات خیبر با مشکلات فراوانی مواجه شدیم شهید حسن مقدم با اقدامی مبتکرانه موشک هواپیما را بر روی خودرو تویوتا نصب کرد.

به گزارش خوزنیوز، اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، با بیان خاطراتی از شهید بزرگوارحسن طهرانی مقدم در ایام دفاع مقدس و نحوه آشنایی با وی اظهار داشت:  آشنایی بنده با شهید طهرانی مقدم مربوط به سال 62 و عملیات خیبر می شود.

وی افزود: سال 62 هردوی ما جوان بودیم و پرتلاش؛ درآن مقطع زمانی بچه های رزمنده سعی می کردند تا ابتکارات و خلاقیت های خود را در مقابل دشمن به کار بگیرند و شهید بزرگوار  طهرانی مقدم نیز از جمله رزمندگان خوش فکر و مبتکر بود که در بخش فنی اداوات جنگی به خصوص توپخانه سپاه به کمک شهید شفیع زاده کاری کرد که باعث شگفتگی خیلی ها شد.

راه اندازی اولین توپخانه سپاه با غنیمت های جنگی

این همرزم شهید با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس این شهید بزرگوار اظهار داشت: شهیدان حسن طهرانی مقدم و شفیع زاده در دوران دفاع مقدس با غنیمت گرفتن قبضه های توپ ارتش بعث عراق در عملیت های مختلف مانند ثامن الا ائمه، طریق القدس ، بیت المقدس و فتح المبین، توپخانه سپاه را راه اندازی کردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: راه اندازی توپخانه ثمرات زیادی برای سپاه داشت. چراکه  در ایام دفاع مقدس هیچ کشوری حاضر به فروش تسلیحات نظامی  به جمهوری اسلامی نبود، و همین توپخانه باعث شد تا نیروهای زیادی جذب ان شده ودر مسائل فنی و موشکی متخصص شوند.

فرمانده سابق لشکر 27  محمد رسول الله شهید حسن مقدم را انسانی با روح بلند خواند و اظهار داشت:  او دائما به فکر آینده و پیشرفت در کار خود بود. همین امر باعث شد تا وی در تلاش برای رسیدن به تکنولوژی های روز برای ساخت موشک های جدید باشد تا دشمنان نتوانند به راحتی کشورمان را تهدید کرده و زورگویی کنند.

کوثری همچنین افزود: پشتکار، پیشرفت و انگیزه بالای شهید طهرانی مقدم سبب شد تا بتواند با همکاری سایر رزمندگان سپاهی و بسیجی در سال های 65 و 66 برای اولین بار موشک های بومی را  در داخل کشورمان طراحی کرده و بسازند.

این همرزم شهید در ادامه تصریح کرد: سعی و تلاش این شهید بزرگوار و همکارانش موجب شد تا جمهوری اسلامی ایران به موشک هایی با برد بالای دو هزار کیلومتر با تکنولوژی بومی دست پیدا کند.

شهید طهرانی مقدم علاقه زیادی به ورزش فوتبال داشت

کوثری با اشاره به اینکه شهید طهرانی مقدم با این همه مشغله کاری  ورزش را فراموش نمی کرد افزود: ایشان علاقه زیادی به ورزش فوتبال داشت و مکرر دوستان و همکاران را تشویق به ورزش می کرد.

فرمانده سابق لشکر 27 محمد رسول الله شهید طهرانی مقدم را مرد تئوری و عمل خواند و گفت: هرگاه ایشان کاری را شروع می کرد و به نتیجه نمی رسید خودش وارد میدان عمل می شد و در صحنه آزمایش نیز حضور پیدا می کرد، حتی در مواردی هم که بنده را برای مشاهده آزمایش ها دعوت می کردند می دیدم که این شهید چگونه با همکارانش با انگیزه خیلی بالا آزمایش های خود را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم عاشق شهادت بود افزود: بعد از شهادت شهید کاظمی ایشان برای شهادت روز شماری می کرد و سرانجام نیز به آرزوی دیرینه خود دست یافت.

این همرزم شهید طهرانی مقدم، با اشاره به اینکه آخرین دیدارش با این شهید در ستاد کل نیروهای مسلح بود افزود: شهید طهرانی مقدم هرگاه رزمندگان دفاع مقدس را می دید با شوخی های به جا و لطیفه گویی  هم به آنها روحیه می داد و هم خودش طراوت و شادابی خاصی پیدا می کرد .

کوثری در پایان با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم اخلاق فوق العاده ای در برخورد با دیگران و همچنین تاکید ویژه ای بر انجام فرایض دینی داشت افزود: ایشان در بعد علمی و تخصص خود در بحث موشکی  یک نخبه و نابغه فوق العاده بود.

/ 9 نظر / 4 بازدید
هیئت باب الحوائج(ع) اباتر

سلام همسنگردلاور، خدا قوت؛ به درستی که من مرگ را جز سعادت نمی بینم و زندگی با ستمکاران را جز محنت نمی دانم. (تحف العقول ، ص 245) ما به روز هستیم و منتظر حضور سبزتان؛ از وب سایت ما بازدید فرمایید . شادی روح ملکوتی حضرت امام خمینی(س) و شهیدان صلوات. سلامتی آقا ولیعصر حضرت امام مهدی (عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای صلوات.

محمد

مطلب جالبی بود.قالب شما ایراد داره.مطالب رو پایین میاره.منتظر حضورتان هستم.

شهيد گمنام

سلام خانم عبدلي قالبتونو خيلي سنگين كرديد وبهم ريختيد ويرايشش كنيد زيباتر بشه

رزمنده

(یابن الحسن) تاکی بیاد جد خود اشک بصر جاری کنی تاکی به یاد عمه ات از سوز دل زاری کنی در بین ما باشی ولی تنها عزاداری کنی ....................................................... کیمیایی است عجب تعزیه داری حسین کــه نبایـد زکسـی منت اکسیــر کشیــد [گل]

هیئت باب الحوائج(ع) اباتر

سلام همسنگرگرامی، خدا قوت؛ حضرت امام حسین(ع): اى مردم در خوبى‏ها با یکدیگر رقابت کنید و در بهره گرفتن از فرصت‏ها شتاب نمایید و کار نیکى را که در انجامش شتاب نکرده‏اید، به حساب نیاورید. ارشاد القلوب دیلمى، ص 73 ما به روز هستیم و منتظر حضور سبزتان؛ از وب سایت ما بازدید فرمایید . شادی روح ملکوتی حضرت امام خمینی(س) و شهیدان صلوات. سلامتی آقا ولیعصر حضرت امام مهدی (عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای صلوات

محمد

شفا با چفیه امام خامنه ای (ماجرايي خواندني از سفر رهبر به کرمان) . . . منتظر حضورتان هستم.

محمد

اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

saeed

با سلام خدمت مدیر محترم سایت.میخاستم با هم تبادل لینک کنیم تا بازدید هردو وب افزایش یابد باتشکر از شما (http://gotlar.mihanblog.com/)با نام گالری قوتلار لینک کنید و بگویید که شما را با چه اسمی لینک کنم.