ضرورت شناسایی عوامل انتشار شایعات خطرناک علیه جبهه پایداری

پیش از دور اول انتخابات مجلس نهم نیز شب‌نامه‌ی مشابهی که آن مورد نیز بدون امضا و صرفاً با عنوان جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام بود، علیه جبهه پایداری و آیت‌الله مصباح منتشر شد که مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه، چنین روش‌هایی را نشانه ضعف افرادی دانست که با تابلو و شعارهای مقدس دست به چنین اعمالی می‌زنند، اما در همان دور از انتخابات نیز فرد مشخصی مسئولیت این نامه را برعهده نگرفت.

اما در شب‌نامه موهن جدید عنوان شده است: «اگر این چنین است -که هست- چرا جبهه پایداری که بعضاً در جلسات خصوصی برای شما جایگاه قائم مقامی رهبری قائل می‌شوند و شما را رهبر معنوی خود می‌دانند و خود را مطیع محض شما می‌شمرند، دست در دست اعضای این گروه انحرافی دارند و یکی‌شان جلسات منظم با سرکرده این گروه دارد و دیگری مشاور این گروه است و به جای آنها پروژه افتتاح می‌کند و آن یکی در جلسه سوال از رییس جمهور از جواب‌های کم ادبانه او قهقه مستانه می‌زند و از تذکرات نمایندگان می آشوبد؟»

به‌دنبال انتشار این نامه، آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام بلافاصله صبح سه‌شنبه در جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه از انتشار چنین نامه‌هایی به‌شدت انتقاد کرد و انتشار اینگونه متن‌ها را نشانه ضعف افراد بر شمرد. وی با یادآوری بی‌نام و نشان بودن این نامه منتسب به دانشجویان دانشگاه تحت مدیریت خود، به فضای دشوار مبارزه در دوره طاغوت اشاره و خاطر نشان کرد که حتی در همان دوره نیز علما هر گاه می‌خواستند اعلامیه یا بیانیه‌ای بدهند، با شهامت نام خود را به‌عنوان امضا پای آن مطلب قرار می‌دادند.

آیت الله مهدوی کنی همچنین معاونت دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام را مأمور کرد تا ضمن رسیدگی به این موضوع با افرادی که عامدانه به دنبال تخریب فضای اخلاقی و علمی دانشگاه هستند، برخورد کند.

اگرچه رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام که هدایت معنوی تشکیلات جبهه متحد اصول‌گرایان را نیز برعهده دارد، بارها از تخریب جبهه پایداری از سوی رسانه‌های منتسب به این جریان انتقاد کرده و در مورد اخیر نیز دستور شناسایی افرادی را که شب‌نامه موهن را صادر کرده‌اند به مسئولین دانشگاه داده است، اما به نظر می‌رسد هم به‌طور عامدانه این سخنان راه‌گشا در  رسانه‌های مدعی اصول‌گرایی به‌طور کاملاً اتفاقی! بایکوت می‌شود و هم به صورت معناداری اراده‌ی ویژه‌ای برای شناسایی عوامل این بی‌اخلاقی‌ها وجود ندارد. به نحوی که سایت رسمی جبهه متحد اصولگرایان، تا امروز حاضر به درج خبر واکنش آیت الله مهدوی کنی پیرامون هتک حرمت به علامه مصباح یزدی در سایت خود نشده است.

این در حالی‌است که سال گذشته همین رسانه‌های خاص با آگراندیسمان یک جزوه پاسخ به شبهات، به‌طور مداوم در طول چند هفته به حمله علیه جبهه پایداری با ادعای تخریب آیت‌الله مهدوی کنی در این جزوه پرداختند، بدون اینکه نیازی بدانند که مشخص کنند کجای این جزوه تخریب علیه رئیس مجلس خبرگان بوده است.

با این حال، در شب‌نامه جدید مطلبی عنوان شده که دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید به‌طور فوری منتشر کنندگان این ادعای اساساً کذب را شناسایی و ریشه‌های این طراحی‌ها را روشن کنند. در این شب‌نامه ادعا شده که جبهه پایداری، آیت‌الله مصباح را قائم مقام رهبری می‌داند. این ادعای خطرناک که به جبهه پایداری نسبت داده شده با توجه به سوابق قبلی و نقل قول‌های محفلی جریان‌های انحصارگرای مدعی اصول‌گرایی، می‌تواند نوعی زمینه‌‌سازی برای حذف جبهه پایداری با برچسب‌های امنیتی پس از ناکامی در حذف این جریان انقلابی از طریق ساز و کار سیاسی و انتخابات باشد.

ریشه این اتهام‌زنی‌ها در جلسات محفلی انحصارگرایانی است که آقای الیاس نادران 17 اسفند سال گذشته (تنها پنج روز پس از انتخابات) به‌دنبال مشاهده نتیجه آرا و پیروزی قاطع گفتمانی جبهه پایداری نتوانست خود را نگه دارد و در قالب متنی که سایت الف متعلق به آقای احمد توکلی آن را منتشر کرد، بخشی از این درونیات را بیرون ریخت و نوشت: «با تسامح و در بهترین حالت می توان گفت که نگاه این جریان موازی به مجلس نهم سکوی پرشی برای ریاست جمهوری است و البته در تحلیل نگران کننده‌تر بیم آن می رود که این جریان موازی به فراتر از ریاست جمهوری بیاندیشد. مقابله با شکل گیری چنین جریان خطرناکی باید در دور دوم انتخابات کلید بخورد.» (اگرچه آقای نادران به‌دنبال افشاگری‌های رسانه‌های انقلابی مجبور به عقب‌نشینی و عذرخواهی نصفه و نیمه شد اما مشابه این گزافه‌گویی‌ها بارها از سوی هم‌طیفی‌های این جریان در محافل و مجالس مختلف نقل قول شد)

 به نظر می‌رسد تعلل دستگاه امنیتی و قضایی کشور در شناسایی و برخورد با افرادی که به‌طور سازمان‌دهی شده این شایعات خطرناک را مطرح می‌کنند، باید به‌طور جدی‌تری برخورد کنند. این وظیفه مصداق قطعی بیانات رهبر معظم انقلاب در روز اول فروردین سال جاری است مبنی بر اینکه "این رسانه‌هاى الکترونیکى و اینترنتى متأسفانه موجب شده است که افراد بى‌محابا علیه یکدیگر حرف بزنند، بد بگویند. باید از طرف مسئولین کشور براى این هم یک جورى تدبیر بشود. ولى عمده این است که خود ما مردم، خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقید کنیم به قانون."

مطالب مرتبط:

سود بی‌اخلاقی و تهمت زدن علیه بهترین یاران انقلاب به جیب که می‌رود؟

هتک‌ حرمت علامه مصباح‎ یزدی در خبرگزاری‌ سازمان تبلیغات

انتقاد استادبرجسته‌اخلاق ازهتک‌حرمت علامه‌مصباح درنامه‌ی بدون‎امضا

/ 1 نظر / 3 بازدید
شهدای گمنام

باسلام جشنواره ملی وبلاگ نویسی مبارزان سایبری ولایت شماهم باشرکت دراین جشنواره سنگری بشویددربرابردشمنان ولایت برای اطلاعات بیشتربه وبلاگ شهدای گمنام مراجعه فرمایید. منتظرحضورشمادرجشنواره ملی وبلاگ نویسی مبارزان سایبری هستیم باتشکر:دبیرخانه جشنواره.