آشنایی با کاروان الی بیت المقدس

نمایندگانی از 100 کشور دنیا و از ادیان و مذاهب گوناگون که وجه مشترک همگی ایشان ضدصهیونیستی بودن آنهاست در کاروانی با نام “کاروان جهانی به سوی قدس”(Global March to Jerusalem) تظاهراتی در مرزهای فلسطین به پا کنند.

امت‌اسلامی- کاروان الی بیت‌المقدس حرکتی است که توسط تعدادی از سازمان‌های غیر دولتی  ساماندهی شده است. قرار است نمایندگانی از ۱۰۰ کشور دنیا و از ادیان و مذاهب گوناگون که وجه مشترک همگی ایشان ضدصهیونیستی بودن آنهاست در کاروانی با نام “کاروان جهانی به سوی قدس”(Global March to Jerusalem) تظاهراتی در مرزهای فلسطین به پا کنند.

 

 

اعضای کاروان ها در ۳۰ مارس ۲۰۱۲ (ده فروردین ۹۱) از سه مسیر زمینی و یک مسیر هوایی از نقاط مختلف جهان وارد اردن شده و به همراه آوارگان فلسطینی به صورت پیاده به سوی مرز شرقی کرانه باختری تظاهرات عظیمی برپا می کنند.
شاخه آسیایی این حرکت که متشکل از فعالین کشورهای اندونزی، مالزی، هندوستان، پاکستان، نپال، سریلانکا، افغانستان، ایران، آذربایجان، ترکیه، عراق و بحرین و … می باشد.

شاخه آسیایی کاروان، حرکت خود را از ۱۹ اسفندماه از دهلی نو آغاز کرده و در ۲۴ اسفندماه وارد ایران می‌شوند و ظرف سه روز به سمت مرزهای ترکیه حرکت خواهند کرد.

وبلاگ‌ فارسی این حرکت در معرفی آن آورده است: میلیون ها نفر از دوستداران قدس نسبت به سلامت و حرمت مسجدالاقصی و مسجد قبه الصخره و کنیسه قیامت و سایر اماکن مقدس بخاطر نقشه های صهیونیستی برای تغییر و نابودی جامعه بیت المقدس و محو کردن هویت آن نگرانند. بیت المقدس و تمام فلسطین باید آزاد و رها شود و به عنوان سرزمین آزادگی و همزیستی ادیان و فرهنگ های مختلف بازگردانده شود.

به عنوان بخشی از این حرکت و براساس دعوت فلسطینیان تصمیم گرفتیم تا رهپیمایی جهانی را به سمت بیت المقدس برگزار کنیم که هدف آن افزایش آگاهی جهانیان و توجه به خطری است که از جانب صهیونیست ها متوجه قدس شریف می باشد تا ما را به روز آزادی نزدیکتر کند.

روز ۳۰ مارس ۲۰۱۲ همگی جمع خواهیم شد و با مشارکت نمایندگانی که از تمام کشورهای جهان به ما ملحق خواهند شد، طی راهپیمایی صلح آمیزی در مرزهای فلسطین با اردن و مصر و سوریه و لبنان تجمع خواهیم کرد.

به همین دلیل از تمام وجدان های بیدار می خواهیم که به ما ملحق شوند

علاقمندان جهت آشنایی بیشتر با ابعاد، ساختار، اهداف، بازتاب های خبری و… کاروان قدس می توانند این فایل پاورپوینت را دانلود کرده و مشاهده نمایند.

منابع اطلاع رسانی کاروان جهانی الی بیت المقدس:

وبلاگ فارسی کاروان: http://elaqods.blogfa.com/

سایت اصلی کاروان: www.gm2j.com

کانال تصویری کاروان در ویدیوب: http://www.vidube.com/members/gm2j

فیس بوک عربی کاروان: www.facebook.com/gmj.arb

فیس بوک فارسی: http://www.facebook.com/GMJ.Fars

 منبع خبر:http://www.ommatnews.ir/
/ 2 نظر / 6 بازدید
صادق

سلام دوست عزیز مطلب مفیدیه انشالله تاظهور آقا باوضو پشت سیستمها بشینیم به ما سربزن خوشحال میشیم.

آزاد اندیش

سلام لبیک منم هستم با همه فامیل و دوستان الهم عجل لولیک الفرج